אליקוויס 5 מ"ג - Eliquis 5 mg

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg
Video icon off.png
סרטונים
Lecture icon off.png
הרצאות


נתוני תרופה
במרשם RxIcon.png
מינונים נוספים
קבוצה פרמקולוגית (ATC4)

B01AF
Direct factor Xa inhibitors

מרכיב פעיל (ATC5) *Apixaban 5MG ‏B01AF02
צורת מתן PER OS
צורת מינון FILM COATED TABLETS
התוויה
Prevention of stroke and systemic embolism in adult patients with non-valvular atrial fibrillation (NVAF), with one or more risk factors, such as prior stroke or transient ischaemic attack (TIA); age≥ 75 years; hypertension; diabetes mellitus; symptomatic heart failure (NYHA Class ≥ II).Treatment of deep vein thrombosis (DVT) and pulmonary embolism (PE) in adults.

נתוני סל [ הצגה ]

הגבלות הסל
תרופה מוגבלת לרישום ע'י רופא מומחה או הגבלה אחרת
התוויה בסל
שימוש בסל
תאריך הכללה בסל
09/01/2013
מסגרת הכללה בסל
התאמת מינון
התוויות נגד
תופעות לוואי
תגובות בין תרופתיות
שימוש בהריון והנקה
פרמקודינמיקה
פרמקוקינטיקה
עלון לרופא
*עלון לצרכן אליקוויס 5 מ"ג ® במאגר משרד הבריאות
ערכים בוויקירפואה ערכים קשורים בוויקירפואה
חיפוש מאמרים מאמרים ב-PubMed
מידע ברשת RxList WebMD Drugs.com
שם יצרן BRISTOL-MYERS SQUIBB S.R.L, ITALY
שם בעל הרישום PFIZER PHARMACEUTICALS ISRAEL LTD
רישיון תאריך הגשה: 11/2012. רישיון מתאריך: 01/2018


תאריך עדכון: 14/05/19


אליקוויס - Eliquis true

מצגת מוצר
לצפייה במידע מורחב לרופאים יש להיכנס לחשבונך. אם אינך רשום הכנס להרשמה לרופאים ואנשי מקצועות רפואיים.
מידע נוסף לרופאים
לצפייה במידע מורחב לרופאים יש להיכנס לחשבונך. אם אינך רשום הכנס להרשמה לרופאים ואנשי מקצועות רפואיים.

מידע על Eliquis

אפיקסבן הוא השם הגנרי של התרופה אליקוויס Eliquis מבית פייזר, הוא נוגד קרישה בעל פרופיל סבילות גבוה ומיעוט תופעות לוואי, נתון המאפשר שימוש לאורך זמן בתרופה.

שימוש רפואי

אפיקסבן אושר על ידי משרד הבריאות הישראלי למניעת אירועים מוחיים ותסחיפים סיסטמיים בחולים הלוקים בפרפור פרוזדורים לא על רקע מסתמי (Non-valvular Atrial Fibrillation) ושיש להם גורם סיכון אחד ומעלה לשבץ מוחי בערך 1 ≤ CHADS2. אפיקסבן אושר גם למניעת אירועים ורידיים/תרומבואמבוליים לאחר ניתוח אלקטיבי של החלפת מפרק ברך או ירך.

אפיקסבן נכלל בסל התרופות 2014 כטיפול למניעת שבץ (Stroke) ותסחיף סיסטמי בחולים עם פרפור פרוזדורים ללא מחלה מסתמית (Atrial Febrillation), אצל חולים הנמצאים בערך 3 ≤ CHADS2.

יתרונות רפואיים

אפיקסבן הוא נוגד קרישה בעל פרופיל סבילות גבוה ומיעוט תופעות לוואי, נתון המאפשר שימוש לאורך זמן בתרופה. בין יתרונותיו: העובדה שבניגוד לטיפול הרווח, הוא אינו מצריך ניטור, הוא נוח וקל לשימוש (ניטל דרך הפה, 5 מ"ג, פעמיים ביום במרבית החולים), מתפנה מהגוף באופן רב מערכתי כשרק כ- 27% מתפנה דרך הכליות, ומכאן יתרון חשוב עבור החולים המבוגרים. יתרונו המשמעותי בולט בתוצאות הקליניות, במחקרים שכללו יותר מ- 25,000 חולים עם פרפור פרוזדורים: אפיקסבן היא התרופה היחידה שנחקרה מול קומדין וגם מול אספירין, והוכיחה עליונות במניעת שבץ מוחי ותסחיפים סיסטמיים, עם ירידה של 21% במקרי שבץ ותסחיפים סיסטמיים בטיפול באפיקסבן מול קומדין וירידה של 55% במקרי שבץ בטיפול באפיקסבן מול אספירין. בנוסף, הראתה התרופה גם פרופיל בטיחות גבוה יותר: שיעור דימומים מג'וריים נמוך יותר ב- 31% מקומדין ודומה לזה של אספירין (הנחשב בטוח יותר מקומדין באספקט זה). כמו כן אפיקסבן הינה התרופה היחידה שהוכיחה הורדה של תמותה כוללת (11%) מול קומדין.

השם המסחרי בישראל

בישראל המוצר נמכר בשם Eliquis (אליקוויס) על ידי חברת פייזר. אליקוויס (Eliquis) מצטרף לקבוצת נוגדי הקרישה החדשים (Novel Oral Anticoagulant, NOACs).

סרטונים
לצפייה במידע מורחב לרופאים יש להיכנס לחשבונך. אם אינך רשום הכנס להרשמה לרופאים ואנשי מקצועות רפואיים.